Aleksandra Szczepanik


Rysunek jest dla mnie czymś, co pozwala mi się wyciszyć, odetchnąć od codziennego biegu i zatrzymać na chwilę. Chwilę, którą później przekształcam w niezliczoną liczbę godzin, dzięki którym mam możliwość spojrzenia w głąb siebie.

Podobne momenty staram się uchwycić w malarstwie. Tutaj jednak chcę ukazać te chwile, których na co dzień nie widać. Momenty, na które w naszym życiu nie zawsze zwracamy uwagę. Szczególnie zaś skupiam się na ukazywaniu człowieka. Moje malarstwo nie jest dosłowne i nie stawiam sobie za cel
ukazywania konkretnych, realnych postaci. Bardziej zależy mi na wydobyciu człowieczeństwa we fragmencie ludzkiej sylwetki czy kobiecości w kawałku sukni powiewającej na wietrze… Postać na moim obrazie ma być bowiem zagadką. Widz może ją odkryć lub nie, ale jest to już jego decyzja.

Ankieta

Rok urodzenia:  1991

 

Wykształcenie:  Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Malarstwa, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, studia I stopnia (2011-2014), planowane studia II stopnia (2014-2016).

pracownia malarska : prof. Adam Brincken, rysunkowa: prof. Bogusława Bortnik-Morajda


Osiągnięcia artystyczne:  Styczeń 2011- Ogólnopolskie Biennale “Pejzaż ludzki” dedykowane Józefowi Czapskiemu – kwalifikacja do nagrody oraz wystawa w Pałacu Sztuki w Krakowie

 

Wybrane wystawy indywidualne 

Luty 2011- ?Droga do sławy?, ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

 

Wybrane wystawy zbiorowe:  

Październik 2013 ? ?Oblicza Azji?, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa
Maj 2013 ? ?Ciało?, Galeria Floriańska 22, Kraków